Galibiyet Serisine Devam

Takımımız 3’de 3 yaparak 
Federasyon kupasında ilk 8 ‘e girmeyi garantiledi !

Orduspor: 50 – Çankaya Üniversitesi: 66

Çankaya Üniversitesi, D Grubu’ndaki üçüncü galibiyetini Orduspor’u 66-50’lik skorla mağlup ederek aldı.

Oyuna hızlı başlayan Orduspor, ön alanda Sümeyya ve Tuğçe’nin oyunu iyi organize etmesiyle 8.dakikada skoru 16-9’a getirdi. İlk periyotu 18-16 önde tamamlayan rakibi karşısında Çankaya Üniversitesi, özellikle İlknur Dumlu’nun hücumlarda sorumluluk almasıyla kontrolü de eline aldı. 17.dakikada İlknur’un üç sayılık basketiyle 32-26’lık üstünlüğü eline alan Çankaya Üniversitesi, ilk yarı sonunda da 38-28’lik skorla 10 sayılık farkı yakaladı. Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Orduspor, rakibinin boş atışlarını Doğa ve Gordon ikilisiyle değerlendirerek 24.dakikada farkı 4 sayıya indirdi (38-34). Ancak toparlanan ve mücadelenin dördüncü çeyreğine 49-42 üstün giren Çankaya Üniversitesi, pota altındaki etkili oyunuyla maçtan 66-50 galibiyetle ayrıldı.

http://www.tbf.org.tr/detay/2016/09/29/ogm-orman-gen%C3%A7lik-%C3%BC%C3%A7%C3%BCnc%C3%BC-ma%C3%A7%C4%B1ndan-da-galibiyetle-ayr%C4%B1ld%C4%B1

Karşılaşmanın ardından görüşler şu şekilde:
Hakan Yiğit (Orduspor)
“Açıkçası top kayıpları her iki takımın da fazlaydı. Fundemental’ı iyi olan oyunculardan kurulu bir takımız. Ama oyuncularım zemin edeniyle topa bakmaktan setleri başlatamıyor. Elbette bu durum sadece bizim için geçerli değil… Çankaya Üniversitesi karşısında sınırlı rotasyonda kaldık. İki gündür çok top kaybettik. Top kaybı sayısını az tutalım, forvetlerden pasla çıkalım diye maç öncesi konuştuk… Bunu uyguladığımız dönemler de oldu. Tempoyu belirli dönemlerde iyi ayarladık. Ama oyun kurucularımız tecrübesizler ve frenleri de yok. Bu nedenle de değişik beşle oyuna başladık. Bu bizim ilk maçlarımız… Kendimizi görme açısından bu kupayı hazırlık turnuvası olarak görüyoruz. Eksiklerimizi de tespit ediyoruz. Diğer iki maçta top kayıplarının sayısını azaltırsak ve oyun düzenimizi de oturursak, son maçımız final karşılaşması olacak. Rakibimizi de tebrik ediyorum. Çok iyi takımlar. Yolları açık olsun…”

Gökçe Çapar (Orduspor)
“İki takımda iyi mücadele etti. Tecrübeli bir takıma karşı oynadık. Biz biraz daha iyi mücadele etseydik kazanabilirdik.”

Çağrı Özek (Çankaya Üniversitesi)
“Rakibimiz de biz de çok iyi mücadele ettik. Ancak bu maçın çok kötü bir karşılaşma olduğunu söylemem gerekiyor. İki tarafta çok gergindi bu nedenle basketbolseverlere iyi oyun izletemedik. Maç boyunca istediklerimizi yapamadık. Sonuçta Amerikalı oyuncumuz problem faul problemine girdi. Bu bizim istediğimiz oyun değildi. İki takımda oyundan memnun değildir. Kötü maç oldu. Umarım daha iyi oluruz…”

Şule Aktaş (Çankaya Üniversitesi)
“Takım arkadaşlarımı göstermiş olduğu mücadeleden dolayı kutluyorum.”

 

2017-12-19T10:58:08+00:00