Potanın Yükselen Yıldızı

BAŞKENT basketbolunda yeni bir yıldız adayı parlamaya başladı. 1999 doğumlu olan Emre Uğurtürk, küçük yaşta başladığı bu branşta basamakları birer ikişer tırmanıp, kendisini sürekli geliştirirken, milli takımların alt yaş gruplarında da antrenörlerin dikkatini çekmeyi başardı.

5 yaşında basketbol topuyla tanışan Emre, Ankara Kavaklıdere Spor Okulu’nda parkeye adımını attı ve yaşıtlarının önüne geçip, kısa sürede Gazi Üniversitesi Spor Kulübü Minik Takımı’na alındı. Buradaki başarısıyla adından söz ettiren Emre Uğurtürk, gösterdiği performansın ardından Türk Telekom Spor Kulübü’ne transfer oldu. Yıldız Erkekler Türkiye Basketbol Şampiyonası’nda, “Asist kralı” unvanını kazanan Emre, ortaya koyduğu oyunla, Milli Takım antrenörlerinin de dikkatini çekmeyi başardı. Emre, her geçen gün basketbolunu geliştirirken, bu başarısının karşılığında U-17 Milli Takım aday kadrosuna seçildi.

2015 yılında Çankaya Üniversitesi Spor Kulübü’ne transfer olan ve takım kaptanlığı görevini üstlenen Emre Uğurtürk, A Milli Takıma yükselmeyi ve ay-yıldızlı forma altında uzun yıllar Türk basketboluna hizmet etmeyi hedefliyor.

Bu haber Hürriyet web sayfasından alınmıştır. (Ümit KOZAN/ANKARA, (DHA))

2017-12-25T15:18:16+00:00